SLUŽBA OCR - KONVERZE DOKUMENTŮ

Předmětem služby je převod dokumentů z formátu PDF do přepisovatelného formátu v dokumentu Word. Jedná se o automatickou konverzi dokumentů prostřednictvím řešení postaveného na produktu ABBY REGOGNITION SERVER.

Tato technologie rozpoznávání dokumentu významně usnadní přepisování i obnovování struktury a formátování vícestránkového dokumentu, včetně skutečného toku textu, tabulek, záhlaví, zápatí, poznámek pod čarou, číslování stran, popisků tabulek/grafů velikosti a stylů písma.

Převod dokumentů probíhá automaticky bez zásahu člověka, knihovna neručí za výsledek konverze. OCR technologie ABBY nicméně poskytuje díky schopnostem automatizované kontroly a nástrojům pro ověření stránek nižší kvality procentuální hranici úspěšnosti převodu od 90 do 100%. Doporučujeme minimální rozlišení 300 dpi.

Podporované formáty:

  • vstupní obrazové formáty: TIFF, PDF, JPEG, JPEG2000, BMP, DjVu, PNG, PCX, DCX
  • výstupní formát: DOC

Objednávky lze podávat:

  • osobně ve Studijní knihovně - objednávka je vyřízena na počkání
  • e-mailem na adresu ocr@kvkli.cz  - tato možnost je určena pouze pro registrované uživatele. Do předmětu je nutné uvést jméno a číslo čtenářského průkazu. Soubor určený ke konverzi vložte jako přílohu a pojmenujte bez diakritiky a pomlček. Objednávka je vyřízena a výsledný soubor odeslán zpět nejpozději během následujícího pracovního dne.

Za vyřízení objednávky je účtován poplatek dle platného ceníku.

Příjem objednávek a případné dotazy vyřizuje:

Studijní knihovna (1. patro)
Kontakt: ocr@kvkli.cz,  tel. 482412152


 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj