NÁKUP SOFTWARU SE SLEVOU

Nákup softwaru na základě smlouvy Select Plus 

Na základě multilicenční smlouvy Select Plus uzavřené s Ministerstvem kultury ČR mohou knihovny nakupovat software firmy Microsoft s výraznou slevou (akademické ceny). Pro nákup licencí Microsoft je třeba, aby každá knihovna podepsala svůj vlastní registrační formulář, kterým se zaregistruje pod rámcovou smlouvu Ministerstva kultury. Tímto podpisem získává knihovna možnost nákupu v rámci multilicenčního programu Select Plus za zvýhodněné akademické ceny. Získávátím následující výhody:

  • Vlastní vygenerované multilicenční instalační klíče- klíče jsou vygenerovány pouze pro konkrétní subjekt, čímž se eliminuje možné zneužití. 
  • Právo zkoušet SW produkty po dobu 60 dní bezplatně. Bezplatné využití až 20 kopií jakýchkoli SW produktů pro školení ve vlastních prostorách. 
  • Přístup na vlastní licenční stránky - možnost stahování všech SW produktů-bezplatný přístup. 
  • Kompletní přehled zakoupených licencí. 
  • Přístup k aktuálním cenám produktů a novinkám. 
  • Možnost tzv. Reimaging= možnost reinstalace zakoupených OEM operačních systémů pro PC z multilicenčního média, či vytvořených images (odpadá tak starost při možné reinstalaci, kdy každá OEM licence má vlastní klíč

REGISTRACE JE NEZÁVAZNÁ.

Informace též na stránce http://ipk.nkp.cz/programy-podpory/microsoft-select.

CENÍK. V rozsáhlém ceníku jsou  vyznačeny Office 2010 - Standard Edice (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) a produkt Office Profesional Plus, který kromě výše uvedených obsahuje ještě Access (databáze) a další nástroje. Ceny se pohybují podle aktuálního kurzu. Ceník je pouze orientační, aktuální informace získáte od pracovníků společnosti T-Systems.

Software a hardware pro knihovny prostřednictvím Techsoup Česká republika

Od 9. 12. 2010 mohou veřejné knihovny registrované na Ministerstvu kultury ČR žádat o vybraný software společnosti Microsoft a software i hardware dalších dárcovských firem prostřednictvím TechSoup Česká republika. 

Techsoup Česká republika je českým partnerem organizace Techsoup Global, která se zaměřuje na budování technologických kapacit neziskových organizací. Tato organizace patří mezi nejstarší a největší neziskové organizace působící v oblasti informačních technologií.

V nabídce jsou produkty řady firem. Pro veřejné knihovny mohou být zajímavé licence firmy Microsoft, které jsou však omezeny pouze na počítače přístupné veřejnosti, pro počítače používané přímo ke správě počítačů pro veřejnost či pro management programů zaměřených na přístup veřejnosti. Hradí se administrativní poplatek (např. za Office Standard 2010 ve výši 731 Kč + 21% DPH). Za stejných podmínek (pro veřejnost) lze získat i hardware poskytovaný rakouskou firmou Compuritas.

Knihovny mohou získat také software na zpracování fotografií - Zoner Photo Studio 18 PRO za administrativní poplatek 353 Kč + 21% DPH, pro nějž neplatí omezení na počítače přístupné veřejnosti.

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj