Nejnovější informace

Knihovny a koronavirus 

Aktuální informace pro knihovny v době koronavirové

Nejlepší knihy dětem 2019/2020

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti.

Nejlepší knihy dětem 2019/2020

Výtisky publikace budou dostupné u krajské metodičky, pište na stankova@kvkli.cz

Bookstart v Libereckém kraji

Regionální výbor SKIP Libereckého kraje díky finanční dotaci Libereckého kraje objednal a zakoupil 2500 dárkových setů "S knížkou do života" v celkové hodnotě 200 000 Kč. Na základě výzvy Regionálního výboru SKIP LBK se k projektu přihlásilo celkem 19 knihoven, které se zavázaly využít dárkové sety při vítání občánků v jejich obcích či městech a navázat na tuto aktivitu další akcí zaměřenou na podporu čtenářství dětí.

Více informací zde

Stránky projektu Bookstart - S knížkou do života

Pro rok 2020 Liberecký kraj z důvodů úsporných opatření v důsledku coronavirové pandemie dotaci nemohl poskytnout. 

Knihovník/Knihovnice Libereckého kraje 2019

Regionální výbor SKIP Libereckého kraje ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci již posedmé uděloval ocenění Knihovník/Knihovnice Libereckého kraje. Cena se uděluje vždy jednou za dva roky jako poděkování za celoživotní přínos knihovnictví v Libereckém kraji, či jako vyjádření uznání za významný počin v oblasti knihovnictví v předchozích letech.

Knihovník/Knihovnice roku 2019

Anketa Suk - čteme všichni za rok 2019

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlásilo 27. ročník Ceny za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ na podporu čtenářské gramotnosti.

Cílem Ceny je ocenit hodnotná literární díla, vydaná v roce 2019 pro děti a mládež, a mimořádné počiny školních knihoven. Cena upozorňuje pedagogickou a ostatní veřejnost na nové tituly v této oblasti literatury a zároveň odráží čtenářské preference dětí.

Informace o ceně Suk - čteme všichni pro rok 2019

Centrální portál knihoven

Portál Knihovny.cz poskytuje jednotný přístup ke službám českých a moravských knihoven - komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv. V portálu můžete prohledávat katalogy všech zapojených knihoven z jediného vyhledávacího řádku.

Portál Knihovny.cz

Portál Knihovny.cz můžete propagovat na svých stránkách.

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj