Národní digitální knihovna

Knihy, časopisy, noviny a další dokumenty vydané na území České republiky do roku 1989 – to vše je nyní k dispozici on-line. Prostřednictvím Národní digitální knihovny (NDK) jsou přístupná díla nedostupná na trhu (DNNT). 

Národní digitální knihovna obsahuje několik milionů digitalizovaných stran knih a periodik ze sbírek Národní knihovny ČR, což představuje více než 200 tisíc dokumentů.

 

Díla nedostupná na trhu

Téměř polovina dokumentů z NDK je přístupná čtenářům ostatních knihoven.

  • Jde o díla volná, kde již majetková práva vypršela, nebo
  • díla nedostupná na trhu (DNNT). Přístup k těmto dílům je umožněn zdarma všem registrovaným uživatelům knihoven v ČR, které mají uzavřenou licenční smlouvu. Vzdálený přístup do databáze DNNT mají po přihlášení i uživatelé Krajské vědecké knihovny v Liberci.
  • Plný přístup ke všem digitalizovaným dokumentům, u nichž podle autorského zákona ještě nevypršela majetková práva, je k dispozici pouze registrovaným uživatelům Národní knihovny ČR na speciálních počítačích v jejích prostorách.

Dokumenty přístupné prostřednictvím služby NDK-DNNT je možné pouze on-line číst, nelze je stahovat, kopírovat ani tisknout.

Webové rozhraní služby NDK-DNNT není kompatibilní s prohlížečem Internet Explorer.

VSTUP DO NÁRODNÍ DIGITÁLNÍ KNIHOVNY

 

Přihlášení do NDK-DNNT

 

 

  • V seznamu vyberte knihovnu,
  • přihlaste se údaji, které používáte pro přihlášení do uživatelského konta v knihovně,
  • potvrďte souhlas s odesílanými osobními informacemi.

 

 

Pravidla využívání služby NDK-DNNT upravuje příloha č. 12 Knihovního řádu (Pravidla pro využití Národní digitální knihovny děl nedostupných na trhu) a Všeobecné podmínky pro poskytování služby NDK - DNNT, pro přihlášení je nutný souhlas s podmínkami užití.

V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit, bližší informace podáme u výpůjčních pultů nebo na e-mailové adrese studijni@kvkli.cz.

 

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj