KNIHOVNA ONLINE

POMOCNÍK (NEJENOM) PRO STUDENTY

Kromě tradičních služeb Vám nabízíme spoustu zajímavých služeb virtuálních. Mohou pomoci studentům, pedagogům i všem ostatním. Je nutné být registrovaným čtenářem, ale registraci provádíme také vzdáleně po internetu.

Pro dotazy a pomoc jsme Vám k dispozici na e-mailu: vypujcky@kvkli.cz. Případně využijte kontakty u jednotlivých služeb uvedených níže. 

 

 

Registrace do knihovny přes internet

Vzdálená registrace je rychlá a jednoduchá, vytvoření čtenářského konta je otázkou okamžiku. Proveďte online předregistraci a zároveň odešlete na adresu is@kvkli.cz e-mail, že máte zájem o vzdálenou registraci - další pokyny obdržíte následně.

Knihy a časopisy vydané do roku 1989 ONLINE

Knihy, časopisy, noviny a další dokumenty vydané na území České republiky do roku 1989 (tzv. díla nedostupná na trhu) - to vše mají všichni naši registrovaní čtenáři k dispozici online prostřednictvím Národní digitální knihovny. 

Více informací

Kontakt pro dotazy: studijni@kvkli.cz

Učebnice a odborné publikace pro studenty

Pro potřeby studia nabízíme velké množství elektronických knih, které si můžete stáhnout do svého zařízení:

  • učebnice pro základní a střední školy (např. nakladatelství Fraus, Grada)
  • odborné a populárně naučné publikace od nakladatelů odborných knih (např. Karolinum, Grada, Portál a další)
  • všechny e-knihy jsou dostupné v katalogu knihovny

Jak na to?

Kontakt pro dotazy: studijni@kvkli.cz

Citace rychle a jednoduše

Při psaní svých studentských prací nebo jiných odborných textů můžete využít nástroj CitacePRO. S tímto pomocníkem budete rychle a jednoduše vytvářet, spravovat, sdílet nebo exportovat bibliografické citace. 

Více informací

dotazy ke službě CitacePRO: studijni@kvkli.cz

Nevíte si rady, jak vytvořit správnou citaci? Nejste si jisti, že Vámi vytvořená citace je podle pravidel? Rádi Vám poradíme na e-mailu: reserse@kvkli.cz

Rešerše

Na základě Vaší objednávky pro Vás zpracujeme dokumentografickou rešerši (soupis záznamů dokumentů k danému tématu dle zadaných klíčových slov, jazyku dokumentu, požadovaných zdrojů, dostupnosti atd.).

Více informací

Odborné texty v angličtině

Databáze Academic Search Complete obsahuje tisíce odborných textů v angličtině z různých oborů. Využijte pro psaní svých prací nebo pro studium angličtiny.

Otevřete katalog knihovny, přihlaste se do Konta čtenáře a poté pod vyhledávacím oknem katalogu otevřete odkaz s názvem EBSCO.

Více informací o práci s databázemi

Kontakt pro dotazy: studijni@kvkli.cz

Digitalizované dokumenty z 19. a 1. poloviny 20. století

Digitální knihovna Kramerius obsahuje digitalizovanou podobu knih a periodik z 19. a 1. poloviny 20. století, které máme ve fondu. Mnohé z nich jsou obsahově zaměřeny na dějiny našeho regionu. Využití je volné pro všechny.

VSTUP DO DIGITÁLNÍ KNIHOVNY

Kontakt pro dotazy: kricek@kvkli.cz

Čtení pro zábavu i poučení

Ve volném čase využijte širokou nabídku beletristických děl, které si můžete stáhnout do svého zařízení. Vybírat můžete z mnoha žánrů - detektivky, historické romány, současné společenské romány, romantické příběhy, sci-fi, knihy pro děti, young adult literatura... Nechte se inspirovat k různým aktivitám jako je vaření, práce s dětmi, cvičení nebo osobnostní rozvoj.

Všechny e-knihy najdete v katalogu knihovny.

Přečtěte si návod, jak na stahování, pozor, některá zařízení e-výpůjčku nepodporují.

Kontakt pro dotazy: studijni@kvkli.cz

Denní tisk z celého světa - PressReader

Sledujte denní tisk a časopisy z celého světa. K dispozici je více než 7 000 titulů v mnoha jazycích včetně českých periodik, aktuální čísla jsou k dispozici ihned. 

Otevřete katalog knihovny, přihlaste se do Konta čtenáře a poté pod vyhledávacím oknem katalogu otevřete odkaz s názvem PressReader.

Více informací o práci s databázemi

Kontakt pro dotazy: studijni@kvkli.cz

Hudba a móda online

Klasická hudba, jazz, videozáznamy hudebních vystoupení, oper nebo baletů, ale také historie módy od konce 19. století i současné módní styly - to vše může být Vaše. 

Otevřete katalog knihovny, přihlaste se do Konta čtenáře a poté pod vyhledávacím oknem katalogu otevřete jednu s databází Naxos dle Vašeho výběru nebo odkaz Vogue Archive.

Více informací o práci s databázemi

Kontakt pro dotazy: studijni@kvkli.cz

Tipy ke čtení

Navštivte stránku Doporučujeme ke čtení. I v této době pro Vás připravujeme tipy ke čtení, mnoho z nich je k dispozici jako e-kniha. 

Další zajímavosti ze světa literatury najdete v naší čtenářské skupině na Facebooku nebo na instagramovém profilu LIB_rary_, který se zaměřuje na fantasy, sci-fi, komisy a young adult literaturu. 

Užitečné volné zdroje pro studium

V současné době knihovny nabízejí řadu zajímavých projektů, díky nimž se můžete dostat volně bez registrace ke studijním a jiným materiálům. Za všechny doporučujeme tyto:

  • #Knihovnyprotiviru - rozcestník, který Vás nasměruje na další zajímavé portály a weby s volnými zdroji ke stahování a užití, v nabídce jsou nejenom odborné studijní materiály, ale také náměty na aktivity s dětmi
  • Národní digitální knihovna - knihy online nejen pro pedagogy a studenty - několik milionů digitalizovaných stran monografií a periodik ze sbírek Národní knihovny ČR
  • Česká digitální knihovna - umožňuje zpřístupnění dokumentů z digitálních knihoven provozovaných v České republice
  • Online přístup do elektronických knih a časopisů Knihovny Akademie věd ČR za symbolickou cenu
  • Katalog e-knih Městské knihovny v Praze - nejen tituly povinné četby volně ke stažení 

Mohlo by vás ještě zajímat

Bibliografické databáze

Databáze speciálních dokumentů

 

Kontakt

Krajská vědecká knihovna v Liberci

příspěvková organizace

Rumjancevova 1362/1

460 01  Liberec I – Staré Město

tel: 482 412 133, fax: 482 412 122

 

e-mail: library@kvkli.cz

Město LiberecLiberecký kraj